Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Mají houby jako potravina nějaký smysl?

10.11.2015
Do nedávna se tradovalo, že houby obsahují zejména vodu, proto jsou nízkokalorické a vhodné při dietách, ale že jinak vlastně moc užitnou hodnotu pro naše zdraví nemají? Ale co když je to právě naopak? Že se v čínské medicíně užívají houby jako léčiva již po tisíciletí možná víme, ale co houby v našich podmínkách?

Donedávna jsme si mysleli, že houby sice neublíží (tedy pokud samozřejmě neposbíráme ty krásné zelené nebo červené muchomůrky či další jedovaté houby), ale co se týče výživné hodnoty nám ani nic moc zvláštních živin nepřinesou. Pokud se ale o houby zajímáte blíže, jistě již víte, že to není tak úplně pravda. Houby nám toho mohou přinést mnoho, a to nejen čínské, ale i naše.

Ať patříte k nadšeným houbařům či mykologům, nebo nerozeznáte hříbek od prašivky (ale to snad přeci jen poznáme všichni), zdraví prospěšné látky, které jsou v houbách obsažené, si můžete dopřát určitě. Samozřejmě ale platí pravidlo, sbírejte jen ty houby, o kterých bezpečně víte, že jsou jedlé. Pokud si jisti nejste, doporučujeme každopádně konzultaci se zkušenějším sběračem hub. Houby z lesa nebo i z obchodu (v dnešních hypermarketech koupíte téměř vše) jsou bohaté na vitamíny, minerály a další látky, které podporují kupříkladu imunitu. To se obzvláště hodí v podzimních a zimních měsících, kdy s chladem a plískanicemi přichází i mnoho nemocí a virů. Houby jsou ale účinné i na vážnější choroby, než je chřipka.Houby obsahují z vitamínů  především riboflavin a niacin - známé též jako vitamín2 a B3 a pomáhají kupříkladu snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Většinu hmoty v houbách tvoří voda, kalorie nemají skoro žádné. Proto je můžete konzumovat bez výčitek svědomí i při redukčních dietách. Pokud jsou dietně připravené (smažené houbové řízky v tomto případě asi nebudou to pravé ořechové, tedy dietní houbové), tvoří houby ideální součást diety.

Houby mají taky nízký obsah sodíku. Proto nezatěžují ledviny a jsou vhodné pro osoby trpící vysokým krevním tlakem. Můžete je tedy konzumovat bez obav o svůj kardiovaskulární systém. Naopak obsahují značné množství draslíku. Tento minerál pomáhá mimo jiné taky ke snižování krevního tlaku, působí jako přírodní diuretikum, prospívá Vašemu srdci. Houby  jsou i dobrým zdrojem selenu. Ten je účinným antioxidantem, který pomáhá naše tělo zbavovat škodlivých kyslíkových volných radikálů. Selen by měli užívat všichni, kteří mají rizková pracovistě s chemickými látkami nebo i zaměstnanci tiskáren, všichni, kteří žijí v průmyslových aglomeracích, kuřáci, lidé ve stresu, lidé trpící migrénami či neplodností. Takže víceméně bysme jej měli jako prevenci vážných civilizačních onemocnění užívat všichni.

Je prokázáno, že houby celkově posilují imunitní systém. Tím zároveň pomáhají snížit riziko zhoubného bujení. V tradiční čínské medicíně se používají v léčbě nachlazení a chřipky, ale i při vážnějších chorobách. Některé typy hub jsou zde schváleny dokonce jako oficiální léčiva. I výsledky moderních studií naznačují, že nás chrání před infekcemi i před rakovinou.

Většina z nás jistě zná hlívu ústřičnou. Mezi hlavní účinky hlívy ústřičné patří posílení imunity, pozitivní vliv na infekce a záněty, krevní tlak a zlepšení stavu cévního systému. Využívá se také pro zlepšení peristaltiky střev, při alergii, pro zlepšení metabolismu, regenerace organismu a snížení cholesterolu. Vhodná je i na klouby a na bradavice či opary, tedy na virová onemocnění. Co se ovšem týká účinků na naše zdraví, do kapsy ji strčí houba ganoderma, která umí všechno to, co hlíva ústřičná a ještě mnohem více.


 

Houba reishi (ganoderma, lesklokorka lesklá), královna mezi houbami v pestrosti obsažených účinných látek, je ve světě známá především jako doplňující prostředek v průběhu léčby rakoviny. V tradiční čínské medicíně je hojně užívána jako oficiální lék. Mírní následky chemoterapie a pomáhá organismu nabrat síly po velkém fyzickém i psychickém vyčerpání. Proto je právem považována za nejúčinnější houbu v boji proti únavě. Reishi působí pozitivně také při snižování krevního tlaku a hladiny cholesterolu v krvi a je známá i svými protizánětlivými účinky. Pomáhá vyrovnat hladinu cukru v krvi, proto je vhodná i pro diabetiky. Může se užívat dlouhodobě, není návyková. Kdybychom měli popsat všechny příznivé účinky ganodermy, napsali bychom celou knihu.

GANODERMA KE KOUPI ZDE

U ganodermy je rozdíl v tom, jak starou houbu konzumujete. V naší nabídce naleznete ganocelium (mycelium reishi), které se vyrábí z mladé houby a je bohaté na vitamíny, minerály, germanium, polysacharidy. Ganocelium je vhodné jako výživa organismu a těmito kapslemi či práškem bychom měli vždy začínat. Po vyživení organismu může nastoupit červená ganoderma (starší houba reishi), která má silný detoxikační účinek. Naše tělo čistí od škodlivin, jedovatých látek, a to nahromaděných i v měkkých tkáních! Známá řasa chlorella, sloužící také k detoxikaci, čistí například jen náš střevní trakt.
 


Pokud neradi užíváte doplňky stravy, ale přesto byste rádi něco udělali pro své zdraví a jste kafaři, vyzkoušejte naši osvěžující kávu s ganodermou. Chuť kávy není houbou ovlivněna, a máte na výběr z několika variant: černá káva s ganodermou, káva 2v1 s ganodermou a rostlinnou smetanou, káva 3v1 s ganodermou, rostlinnou smetanou a třtinovým cukrem, káva mocha s ganodermou, třtinovým cukrem, palmovým mlékem a čokoládou, káva 5v1 s ganodermou, ženšenem, macou horskou, rostlinnou smetanou a třtinovým cukrem a káva s macou horskou - peruánskou přírodní viagrou. Novinkou je káva hrubě pomletá a zabalená do nálevových sáčků, s cukrem, která se luhuje a chutí více připomíná turka, ale bez logru.

KÁVA S GANODERMOU KE KOUPI ZDE

Další účinnou houbou je korálovec ježatý (lví hříva, lion´s mane), neboli hericium. Mezi jeho silné stránky patří především blahodárné působení na záněty v oblasti zažívacího ústrojí a trávení. Poradí si nejen se žaludečními potížemi a vředy dvanáctníku, pozitivně stimuluje také nervovou soustavu, koncentruje pozornost a zlepšuje paměť. Vhodný při stresu, pro zklidnění, na nervy. Vhodný při alergii na lepek (celiakii).

KORÁLOVEC JEŽATÝ KE KOUPI ZDE


Snad jsme tedy přesvědčili i Vás, abychom houby nezatracovali a užívali si jejich blahodárných účinků na náš organismus.


 

Hlíva ústřičná se nepoužívá jen k léčení, ale je důležitá pro výživu. Její význam je zvýšen tím, že ji lze pěstovat i na dřevitých odpadech a slámě.Jako nezelený organismus, přijímá ze zelených organismů, tedy stromů, spoustu látek, které jsou pro její život potřebné a kterými nepohrdneme ani my, lidé.


KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Káva s ganodermou, ganoderma v tabletách, ganoderma v prášku, ganoderma v kávě, ganoderma v čaji, spirulina, spirulinové kaše s cereáliemi, mycoveggie instantní polévka na hubnutí, fytoestrogeny pro ženy v klimakteriu Nutrizhi, trávicí enzymy v kvašené ananasové šťávě Cordypine, cordyceps, reishi, korálovec ježatý při problémech s trávením, prevence rakoviny tlustého střeva lví hřívou, přírodní kosmetika s ganodermou.

SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - levně, velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, Náš člověk
 

JavaScript musí být povolen