Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Maca horská

Maca horská nebo li také řeřicha peruánská, peruánský ženšen, brazilský ženšen, peruánská viagra, lepidium meyenii, lepidium peruvianum, lepidium gelidum, maka, mace, maca-maca.

Maca horská je rostlina z peruánských And. Pěstují ji na náhorních plošinách ve výškách nad 3000 m.n.m. Roste celý rok, ale kvůli náročným podmínkám dosud vyrůstá výhradně zde. Patří do čeledi brukvovitých a její kořen připomíná malou bílou řepu. Domorodci ho konzumují syrový a je jednou ze hlavních složek zdejší stravy. Macu znají v Peru  již několik tisíc let.

MACA HORSKÁ KOUPIT ZDE


Válečníci Inků údajně jedli lepidium před bojovými výpravami ke zvýšení výdrže a síly. Po dobytí Španěly byla nazývána „sexuální rostlinou Inků". Dnes ji ženy v těchto oblastech zařazují do svého jídelníčku, aby byly plodné a výkonné až do požehnaného věku.

Lepidium meyeni je dnes proslulá po celém světě. Může způsobit zvýšení mužského či ženského libida.  U mužů může napomoci při problémech s erekcí a klinickými testy se prokázal i větší objem semene společně se zvýšením pohyblivosti spermií. Ženám může maca pomoci při nedostačujícím zájmu o sex, takzvané frigiditě. Může pozitivně ovlivnit menstruační cyklus.

Dále může způsobit zvýšení fyzické odolnosti,  vytrvalosti a optimalizování hormonální hladiny, což může způsobit nárust síly a svalové hmoty.

Z důvodů zvýšení počtů neurotransmiterů v mozku může pozitivně ovlivnit psychický stav a zredukovat stres. Může zlepšit koncentraci a jiné mentální funkce. Může způsobit navození duševní pohody.

Kořen se může pyšnit vysokými nutričními hodnotami. Prášek obsahuje příbližně 60% sacharidů, 10% bílkovin a 9% vlákniny. Příznivý vliv na organismus mají také mnohé minerální látky (železo, vápník, hořčík, draslík, jód) a vitamíny (B,C). Obsahuje i rostlinné steroly, mastné kyseliny, důležité aminokyseliny a účinné afrodiziakální látky p-methoxybenzyl-isothiokyanát a isothiokyanát.

V našem sortimentu naleznete Macu horskou ve výtečné kávě. Tudíž když chcete, aby Macu horskou užíval Váš protějšek, uvařte mu dobrou kávu.

MACA HORSKÁ KOUPIT ZDE

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Káva s ganodermou, ganoderma v tabletách, ganoderma v prášku, ganoderma v kávě, ganoderma v čaji, spirulina, spirulinové kaše s cereáliemi, mycoveggie instantní polévka na hubnutí, fytoestrogeny pro ženy v klimakteriu Nutrizhi, trávicí enzymy v kvašené ananasové šťávě Cordypine, cordyceps, reishi, korálovec ježatý při problémech s trávením, prevence rakoviny tlustého střeva lví hřívou, přírodní kosmetika s ganodermou.

SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - levně, velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, Náš člověk
 

JavaScript musí být povolen