Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Korálovec ježatý - pochoutka i vhodná potravina pro vaše zdraví

06.04.2017
Pokud se chcete i Vy dozvědět, co to je korálovec ježatý, lidově nazývaný Lví hříva díky svému vzhledu, neváhejte se začíst do článku o této vzácné houbě níže.

"Má i řadu dalších názvů: lví hříva, ježek, opičí hlava.. Je luxusní delikatesou.

Má nádhernou aromatickou vůni. Mladé houby připomínají chutí humra, ty vyzrálejší pak kalamáry a chobotničky. Obsahují hodně bílkovin a dá se z nich udělat mnoho dobrot, včetně skvělého steaku. Stejně korálovce vnímali i milovníci hub u nás. V šedesátých letech minulého století, kdy se ještě směly sbírat, platil za vyhlášenou pochoutku. V současnosti je tato houba přísně chráněná. Její milovníci si ji proto pěstují doma.

Dnes však na ní začínáme víc oceňovat její pozitivní účinky na naše zdraví než delikátní chuť. To je také důvod, proč se začala pěstovat ve speciálních pěstírnách a extrakt z ní se prodává v lékárnách.

Regeneruje trávicí systém

Tradiční čínská medicína využívá korálovce už několik tisíc let, společně s hlívou ústřičnou, houževnatcem jedlým a dalšími exotickými houbami pěstovanými hlavně v Asii, i když nejen tam. Doporučuje ho zejména na trávicí potíže, nervové choroby a na posílení imunity. V posledních letech také jako užitečný doplněk onkologické léčby zhoubných nádorů zažívacího a vylučovacího traktu.
 

Moderní výzkumy ukazují, že to mělo a má své racionální opodstatnění. Vědci totiž zjistili, že houba přispívá k regeneraci výstelky a sliznice trávicího systému. Může proto pomoci při léčbě gastritidy, tedy zánětu žaludeční sliznice. Ale také u pálení žáhy a vředů v žaludku i na dvanácterníku. Nebo u chronického zánětu tlustého střeva. Při klinickém experimentu zlepšoval stav spousty sledovaných osob a někteří se dokonce zbavili svých problémů úplně.

Smysl může mít také pro pacienty s chronickými záněty jater. Nebo pro lidi se zhoubným nádorem v jícnu a v žaludku. Pokud podstoupili chemoterapii a zároveň užívali korálovec, zaznamenali u nich lékaři lepší reakci imunitního systému. Tito lidé navíc lépe snášeli uvedenou léčbu.

A jak je to s imunitou? Čínští vědci ze Zhejiang Univerzity zjistili při zkoumání v laboratořích, že extrakt z korálovce zvyšuje aktivitu některých jejích složek (makrofágů a lymfocytů) proti nádorům. Podobnou stimulaci imunitního systému potvrdila i japonská bádání. Někdy houba pomáhá také u autoimunních poruch.

Na nervy i neurózy

Doktor Takasi Mizuno z Univerzity v Šizuoce zjistil, že korálovec obsahuje látky, které podporují tvorbu proteinu NGF, což je nervový růstový faktor. Posiluje funkci důležitých nervových buněk a tvorbu myelinu, tedy obalu nervových vláken. Podle tvrzení doktora Mizuna podporuje regeneraci mozkové tkáně, nervových buněk a myelinu. Proto si myslí, že by extrakt z houby mohl být prospěšný i jako doplněk léčby pacientů s Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou. Nezlepšuje jen obtíže nervového původu, ale také poznávací funkce (schopnost učení, adaptace, paměti, soustředění, myšlení, pochopení informací a jejich hodnocení atd.)

Má smysl vyzkoušet houbu i při neurózách. To jsou funkční duševní poruchy, pro které je příznačná neschopnost přizpůsobit se prostředí, měnit životní návyky a rozvíjet svou osobnost. U postižených se může střídat podráždění s přecitlivělostí, únavou, vyčerpaností, úzkostí, strachem a dalšími negativními emocemi.

Lékaři, kteří praktikují tradiční čínskou medicínu, doporučují korálovce ježatého také při nervové slabosti, na povzbuzení nervového systému a u některých degenerativních onemocnění nervové soustavy. Ale doporučují ho také jako užitečnou prevenci proti náporu stresů." (Petr Veselý, Právo)


Příklad z praxe houby v rukou lékaře

 

Bankovní úřednice byla zoufalá. Několikrát za sebou brala antibiotika na bolesti žaludku, přesněji řečeno na Helicobakter pylorii. To je bakterie, která vyvolává žaludeční vředy. Žaludek ji však nepřestával bolet, i když jí lékaři přemnožený helicobakter vyhubili a všechno mělo být podle vyšetření v pořádku. Jenže nebylo.

Doktorku Bendovou si úřednice našla na internetu. Lékařka si nechala popsat všechny její zdravotní potíže a jejich vývoj. Navrhla jí, že by mohla užívat extrakt z korálovce ježatého. Pomáhá při vředech v žaludku nebo dvanácterníku a při gastritidách. Příznivě ovlivňuje i trávení. Ale dokáže povzbudit také nervový systém nebo imunitu. Po týdnu pocítila žena úlevu, po třech měsících byla fit. Tobolky s houbou vysadila. Za dva měsíce ji ale žaludek zase začal pobolívat. Měla opět stresy v práci. I tentokrát korálovec pomohl. Žena ho užívá preventivně dál. 

 


KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Káva s ganodermou, ganoderma v tabletách, ganoderma v prášku, ganoderma v kávě, ganoderma v čaji, spirulina, spirulinové kaše s cereáliemi, mycoveggie instantní polévka na hubnutí, fytoestrogeny pro ženy v klimakteriu Nutrizhi, trávicí enzymy v kvašené ananasové šťávě Cordypine, cordyceps, reishi, korálovec ježatý při problémech s trávením, prevence rakoviny tlustého střeva lví hřívou, přírodní kosmetika s ganodermou.

SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - levně, velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, Náš člověk
 

JavaScript musí být povolen