Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Korálovec ježatý lidově lví hříva

06.04.2017
Proč se říká houbě korálovec ježatý (lat. Hericium erinaceus) lidově lví hříva (anglicky lion´s mane), je asi dle obrázku zřejmé. Zajímá Vás, k čemu je tato houba dobrá a čím je pro náš organismus prospěšná?

Korálovec ježatý je parazitická houba rostoucí zejména v poraněných místech buků a dubů nebo na ležících kládách. Většinou má několik masitých baňatých plodnic až 20 cm velkých.  Na povrchu rostou rozčepýřené třásně. V Evropě roste velmi vzácně. Zejména v Japonsku, Korei a Číně se tato houba velmi zkoumá.

Hlavními složkami této houby jsou betaglukany, steroly a diterpeny.

Extrakty z plodnic a mycelia mají přiznivé účinky antimikrobiální, imunomodulační, protizánětlivé, protinádorové a antimutagenní. Mají přiznivý vliv na metabolismus tuků, snižují tvorbu krevních sraženin, zpomalují stárnutí kůže, což bylo prokázáno i při studiích lidského stárnutí.
(Xy, H. M. et al: Immunomodulatory Function of Polysaccharide of Hericium erinaceus, 1994)

V Číně je považována nejen za vynikající jedlou houbu, ale i za významnou léčivou houbu. Studie japonských a čínských vědců dokazují, že díky svým imunomodulačním vlastnostem zpomaluje růst tumorů (jícnu, žaludku, střev) a je vhodnou doplňkovou léčbu při léčbě primární. V případě zánětu žaludku, zejména způsobeném infekcí Helicobacter pylori nejen posiluje imunitní soustavu, ale působí i na samotnou bakterii. Má protizánětlivé vlastnosti, pomáhá při snižování hladiny krevního cukru.

Vedlejší účinky nebo kontraindikace nebyly prokázány.

Ve vyspělé společnosti je stále větším problémem senilní demence.  V roce 2010 trpělo nějakou formou demence cca 35 mil. lidí, a vzhledem k tomu, že dle prognoz se tento počet každých dvacet let zdvojnásobí, v roce 2030 lze předpokládat, že postižených bude zhruba 65 mil. (dle výroční zprávy Mezinárodní Alzheimerovské společnosti z r. 2010)
 
KORÁLOVEC JEŽATÝ KOUPIT ZDE

Průzkum Harvardské školy veřejného zdraví, prováděn v 5 zemích, zahrnoval více než 2600 jedinců, prokázal, že mezi jednu z neobávanějších chorob patří Alzheimerova choroba, hned za zhoubnými nádory.

Dle závěrů výzkumu Mizuna a kol. mohou být polysacharidy získané z těla korálovce ježatého prospěšné při léčení rakoviny žaludky, hltanu a kůže.

Řada vědeckých publikací dokládá, že polysacharidy přítomného v různých houbách účinně napomáhají optimální funkci imunitního systému. Kromě nich je v korálovci ježatém obsaženo několik dalších hodnotných biologicky aktivních látek, jejichž účinnost byla vědecky prokázána.

Jak dokumentuje Wang a kol., podhoubí korálovce ježatého obsahuje aktivní sloučeniny, které mohou snižovat hladinu cukru v krvi. Yang a kol. doložili schopnost exo-biopolymerů z ponořené kultury podhoubí snižovat hladinu krevního tuku a cholesterolu.
 

Korálovec ježatý firmy DXN:
- vybírány jsou pouze kvalitní kmeny houby korálovec ježatý
- unikátní organická výživa během celého procesu kultivace
- řízení kvality (TQM) od pěstování až po finální produkt
- výrobní podník vlastní certifikát GMP (Good Manufacture Practise - správná výrobní praxe)
- vlastní laboratoře se špičkovým vybavením
- certifikát HALAL (určen příslušníkům muslimské komunity, výrobní postup neodporuje náboženským zásadám, dá se přirovnat k certifikátu košér v jiné kultuře)
- pokročilá technolgie zpracování zachovává potřebné živiny
- tablety jsou bez chemických přísad, konzervačních látek, barviv, pesticidů
- 100% rostlinný původ vhodný i pro vegetariány, organické pěstování
- tablety jsou snadno stravitelné a tělem snadno absorbovatelné
- vhodné pro všechny věkové kategorie (i děti)
- vhodné pro dlouhodobé užívání, není návykový
- přerušení konzumace nemá žádné negativní následky, jedná se o přírodní produkt poskytující tělu živiny
- je možno jej užívat kdykoliv během dne a nezávisí na jídle
 
Potravinové doplňky v žádném případě nenahrazují léky.

KORÁLOVEC JEŽATÝ KOUPIT ZDE


KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Káva s ganodermou, ganoderma v tabletách, ganoderma v prášku, ganoderma v kávě, ganoderma v čaji, spirulina, spirulinové kaše s cereáliemi, mycoveggie instantní polévka na hubnutí, fytoestrogeny pro ženy v klimakteriu Nutrizhi, trávicí enzymy v kvašené ananasové šťávě Cordypine, cordyceps, reishi, korálovec ježatý při problémech s trávením, prevence rakoviny tlustého střeva lví hřívou, přírodní kosmetika s ganodermou.

SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - levně, velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, Náš člověk
 

JavaScript musí být povolen