Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
 • Zobrazit

Káva - prospívá nebo škodí?

06.04.2017
Možná si i Vy kladete otázku - pít kávu či nepít? Prospívá mému zdraví či ne? Je vůbec nečím prospěšná nebo máte rádi jenom její vůni či chuť? Každá strana má dvě mince. Proto byla vyvinuta káva s ganodermou, která má všechny kladné vlastnosti běžné kávy, plus navíc prospěšné vlastnosti reishi neboli lesklokorky lesklé. A nejedná se o náhražku kávy!

 

"Od doby, kdy v Benátkách v roce 1647 otevřeli první kavárnu, se stala káva jedním z nejvyhledávanějších nápojů na světě. A nejen to: „zajít na kafe“ je dnes také vítanou příležitostí k příjemnému posezení nebo pracovní schůzce. Jsou lidé, kteří bez ranního kafe „nedají ani ránu“ a naopak zarytí odpůrci, kteří tvrdí, že káva může způsobit třeba i rakovinu. Kdo má pravdu?

Káva obsahuje více než tisíc chemických složek, z nichž osm set utváří její neopakovatelné aroma. Kromě kofeinu jsou v ní také další látky způsobující výrobu hormonů adrenalinu a kortizonu v těle. Adrenalin je přitom hlavním „stresovým“ hormonem zodpovědným za reakce „útok – útěk“, kterými se tělo vypořádává se stresovou situací. Díky svým silným povzbuzujícím účinkům není ve větším množství vhodná pro:

 • Ženy v těhotenství, protože existuje nebezpečí narození miminka s nižší porodní hmotnosti.
 • Kojící ženy – kofein lehce přechází do mateřského mléka a děti jsou pak hyperaktivní.
 • Děti.
 • Nemocné s žaludečními vředy – káva totiž zvyšuje produkci žaludečních šťáv.
 • Lidi s vysokým krevním tlakem.
 • Lidi s poruchami spánku.

Jenže každá mince má dvě strany a jiní lékaři zase právě pro tyto účinky pití kávy přímo doporučují. Má totiž schopnost:

 • zvyšovat pozornost
 • zrychlovat reakce
 • rozšiřovat poznávací schopnosti
 • snížit pravděpodobnosti výskytu Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby

Francouzská doktorka a odbornice na vliv kávy na zdraví člověka Astrid Nehligová vidí nedostatky dosavadních výzkumů kávy v jejich jednostranném zaměření na kofeinovou složku. „Káva není jenom kofein. Je také bohatá na užitečné minerály jako je magnesiumdraslík a také na kyseliny,“ říká Nehligová. Už dnes jsou odborníci přesvědčeni o tom, že káva je jedním z nejlepších prostředků proti oxidaci DNA (při zahlcení těla volnými radikály), která je zdrojem mnohých závažných onemocnění, včetně rakoviny. Podle milánského odborníka Carlo La Vecchia z Výzkumného ústavu léčiv káva snižuje až o osmdesát procent riziko tvrdnutí jater.

Ať už si ale chcete snížit pravděpodobnost výskytu některé z nemocí nebo potřebujete jen „nakopnout“ do druhé poloviny dne, nedopřávejte si určitě levnou kávu. U laciných náhražek totiž prospěšné látky chybí. Naopak u kvalitní kávy typu Arabika byly prokazatelně zjištěny silné antioxidační účinky a obsah přes dvou set zdraví prospěšných látek. Kromě úspěšného boje s volnými radikály káva rovněž nasytí lidské tělo minerály jako je magnézium nebo draslík. Podle Carlo La Vecchia může „necelých osmdesát procent denní dávky antioxidantů pocházet právě z kávy.“

Jistou úlevu a naději pro milovníky kávy přinesl další rozsáhlý vědecký výzkum. Podle něj činí doporučená denní dávka kofeinu až tři sta miligramů, což představuje až šest šálků. Je to jistě vynikající zpráva především pro Finy, kteří ročně spotřebují nejvíce kávy na světě – na obyvatele je to celých dvanáct kilogramů.

Ale pozor. Tělu škodí bílý cukr, kterým si milovníci lahodného moku jinak hořkou pochoutku s oblibou přislazují. Odborníci radí pít kávu buď bez cukru, nebo přejít na zdravá přírodní sladidla jako jsou med nebo stále oblíbenější rostlina Stévie."

Autor: Alena Novotná (Magazín Dobrá věc)


Dle odborníků není vhodná ani kombinace kávy s živočišným mlékem, protože způsobuje zanášení cév, proto se doporučuje mléko rostlinné.

Dovolujeme si Vám nabídnout, pro většinu z Vás zřejmě neznámou, kvalitní kávu arabiku s ganodermou (reishi, lesklokorkou). Tato káva obsahuje všechny látky tělu prospěšné a navíc díky houbě reishi eliminuje negativní vlastnosti kávy, jako je velké množství kofeinu, vylučování důležitých minerálů z těla, odvodňování. Káva s ganodermou je nízkokofeinová, ale díky ganodermě přesto povzbuzuje a působí příznivě na psychiku. Nezvyšuje krevní tlak, proto ji mohou pít i kardiaci. Nepřekyseluje, tudíž je vhodná pro všechny, kdo kávu nepijí, protože je po ní pálí žáha nebo bolí žaludek.

Kávu s reishi nabízíme v několika variantách:

- černá káva s ganodermou
- káva 2v1 s ganodermou a rostlinnou smetanou (palmová míza)
- káva 3v1 s ganodermou, rostlinnou smetanou a třtinovým cukrem
- zrnková káva s nálevových sáčcích s ganodermou a třtinovým cukrem
- káva s macou horskou bez ganodermy se třtinovým cukrem a palmovým mlékem
- káva s macou horskou, ganodermou a ženšenem
- zhi mocha káva s ganodermoou, třinovým cukrem, rostlinným mlékema  čokoládou
- horká čokoláda s ganodermou nejen pro děti
- dárkové boxy s různými druhy káv s ganodermou na ochutnání
- výhodné zlevněné balíky káv s ganodermou pro registrované členy s různými druhy káv

Pokud Vás nabídka zaujme a chtěli byste nakupovat levněji, není nic jednoduššího než se stát stálým zákazníkem. Pokud byste chtěli kávu, kterou stejně většina z nás pije, nabízet i rodině, známým, kolegům, přátelům, můžete na pití kávy i vydělávat.
 

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Káva s ganodermou, ganoderma v tabletách, ganoderma v prášku, ganoderma v kávě, ganoderma v čaji, spirulina, spirulinové kaše s cereáliemi, mycoveggie instantní polévka na hubnutí, fytoestrogeny pro ženy v klimakteriu Nutrizhi, trávicí enzymy v kvašené ananasové šťávě Cordypine, cordyceps, reishi, korálovec ježatý při problémech s trávením, prevence rakoviny tlustého střeva lví hřívou, přírodní kosmetika s ganodermou.

SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - levně, velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, Náš člověk
 

JavaScript musí být povolen