Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Ganoderma královna hub

10.11.2015
Znáte houbu ganoderma, která vzhledem připomíná náš choroš? Víte, co všechno užíváním této houby můžete udělat pro sebe? Možná vám něco řekne český název lesklokorka lesklá nebo mezinárodně užívaný název reishi. Přečtěte si, co všechno tato rostlina umí a jak pro vás může být prospěšná. Máte ji k dispozici v kapslích, v prášku, v kávě, v čaji, v horké čokoládě, v bonbonech, v rýžovém octu nebo v přírodní kosmetice.

Na první pohled nepříliš zajímavá houba, která vzhledem připomíná český choroš. Ovšem tato houba má vynikající schopnosti. Obsahuje polysacharidy, takže je i vhodná jako prevence proti civilizačním chorobám. Plodnice nelze bohužel konzumovat přímo, protože jsou velmi tvrdé a dřevnaté.

Z důvodu nové legislativy EU Vám bohužel nemůžeme přímo vyjmenovat, na co se houba ganoderma používá, což je značná škoda, protože se používá opravdu téměř na všechno.

GANODERMU KOUPIT ZDE

V čínských nemocnicích podávají pacientům extrakt z houby jako součást léčby při nejrůznějších onemocněních, zde je uznávaná jako lék.

Z ganodermy lucidum byla izolována řada zajímavých látek. Přirozeně rostoucí houba má mimořádně hořkou chuť, způsobenou přítomností lanostanových terpenoidů, ale ta se ztrácí při jejím umělém pěstování.

 


Byly izolovány dva polysacharid-proteinové komplexy, ganoderan A a C, které vykazují vysokou hypoglykemickou aktivitu (Hikino et al., 1989) a ve vodě rozpustné heteropolysacharidy s antitumorovou aktivitou. Tato aktivita je vázána na různé hetero-b-8-D-glykany, zejména arabinoxylo-b-D-glukan, xylo-b-D-glukan, manno-b--D-glukan a xylomanno-b-D-glukan, respektive jejich proteinové komplexy (Mizuno, 1991).  Peptidoglykan má hypotenzivní účinek a je jedním z faktorů, podílejících se na snížení krevního tlaku.

V ganodermě lucidum byly nalezeny i vysoké koncentrace germania a je zřejmé, že tento kov, který se v přírodě nachází jen v nepatrných množstvích, je houba schopna účinně koncentrovat. V potravinách a různých biologických materiálech se pohybuje koncentrace germania od 0,1 do 1,0 ppm, ale v ganoderma lucidum byly zjištěny koncentrace až 2 000 ppm. Významná je zejména jeho antitumorová aktivita (Sato a Iwaguchi, 1979; Kumano et al., 1985) a jeho schopnost posilovat imunitní systém (Mizushima et al., 1980; Yoshidi a Arimori, 1982). Klinické zkoušky Ge-132 prokázaly jeho dobrou tolerovatelnost až do denní dávky 3g a přinesly řadu překvapivě dobrých terapeutických výsledků u mnoha chorob, zejména při léčbě některých tumorů (Asai, 1980). Poněvadž Ge-132 má i analgetické účinky (Hachisu et al., 1983), přináší úlevu i pacientům v terminální formě rakoviny. Není bez zajímavosti, že vysoké koncentrace germania byly zjištěny i v některých dalších léčivých rostlinách, jako např. v česneku či kořenu žen-šen (Mino et al., 1980).

V extraktech léčiva byla nalezena celá řada vysoce oxidovaných triterpenoidů. Mezi nejvýznamnější patří skupina kyseliny ganoderové a kyseliny lucidenové (Streeper et al., 1995), látek s nimiž je spojována protizánětlivá aktivita (Stavinoha et al., 1995). Až dosud bylo izolováno kolem dvaceti látek tohoto typu, lišících se pouze substituenty v polohách 3 (R1), 7 (R2) a 11 (R3). Přítomnost těchto protizánětlivých látek v ganodermě lucidum vysvětluje, proč je doporučována při problémech s pamětí a při demencích. Za jednu z možných příčin demencí Alzheimerova typu jsou v poslední době uvažovány i zánětlivé procesy v mozku (Rogers, 1995) a podávání protizánětlivých látek je proto považováno za účinnou terapii Alzheimerovy choroby (McGeer a Rogers, 1992; Corrada et al., 1996). Protizánětlivé triterpenoidy typu kyseliny ganoderové a lucidenové by tak mohly v budoucnu rozšířit spektrum léčiv Alzheimerovy choroby.

Reishi nemá žádné vedlejší účinky. Může být konzumována dlouhodobě a ve velkých dávkách. Přesto citlivější jedinci při silně zaneseném organismu při detoxikační kúře mohou mít například pleťové problémy, či mírné zažívací obtíže nebo závrať. Každopádně nepřestávejte v užívání ganodermy, jen snižte dávku, protože to je znak očisty těla. Když již tělo není schopno toxiny vylučovat přirozenou cestou, dostávají se ven i kůží. Jedná se o příznaky zotavovaní a projevu léčivého efektu ganodermy.

Nezapomeňte, že nejdůležitější je prevence! I když vám možná zatím nic není, nikdy nevíte, kdy vás jaká nemoc může ochromit. A léčit pak důsledky stojí mnohem více peněz i úsilí, než se pojistit předem a udělat něco pro své zdraví. Vždyť i jen nemocenská vás připraví o spoustu peněz. Investujte sebe, dokud je čas, není lepší investice. Jednou se vám vše vrátí. Přeci každý z nás má nárok být zdravý, krásný a bohatý. A s naší ganodermou můžete i vydělávat. Buď můžete výrobky nabízet dále, nebo jen doporučovat lidem, aby se stali registrovanými zákazníky a nakupovali si pro svou spotřebu a i tak budete vydělávat.


GANODERMA OSTRAVA A FRÝDEK-MÍSTEK
 

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Káva s ganodermou, ganoderma v tabletách, ganoderma v prášku, ganoderma v kávě, ganoderma v čaji, spirulina, spirulinové kaše s cereáliemi, mycoveggie instantní polévka na hubnutí, fytoestrogeny pro ženy v klimakteriu Nutrizhi, trávicí enzymy v kvašené ananasové šťávě Cordypine, cordyceps, reishi, korálovec ježatý při problémech s trávením, prevence rakoviny tlustého střeva lví hřívou, přírodní kosmetika s ganodermou.

SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - levně, velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, Náš člověk
 

JavaScript musí být povolen