Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Cordyceps sinensis použití

06.04.2017
Zajímá Vás, k čemu je dobrá houba Cordyceps sinensis? Proč je vhodná pro sportovce, kuřáky, astmatiky nebo pro jedince trpící nemocemi ledvin? Potřebujete zvýšit výdrž a dodat energii? Čtěte níže.

Cordyceps se chová jako podivuhodný  dvojjediný organismus - je to zároveň houba a je to také hmyz. Tak to alespoň tvrdí staré čínské lékařské knihy. Biologicky vzato, cordyceps v zimním období žije v zemi jako houba ve formě kokonu. Jako u jiných hub dochází k růstu podhoubí, které s příchodem letního období vyrůstá ze země ven a chová se jako jakákoliv jiná houba. Jak houba v průběhu léta dozrává, vystřeluje z dceřiné cysty spory, které se usazují na housence motýla a na ní parazitují. Nakažená housenka se na zimu zahrabává do země, ale cordyceps stále pokračuje ve svém ničivém díle - postupně ničí vnitřní orgány housenky. Přitom neporuší vnější chitinový obal housenky; houba jej jen postupně vyplňuje. A celý cyklus se může opakovat.

CORDYCEPS KE KOUPI ZDE


Sama housenka, na které cordyceps parazituje, má extrémně vysokou schopnosti přežití. Živí se oddenky vysokohorských rostlin a během svého dvouletého vývoje v zemí snáší dlouhé hladovění, chlad a nedostatek kyslíku. Tělo houby je díky tomu bohaté na živiny a specifické enzymy a další látky, vlastní pro rostliny vysokohorských biotopů.

Cordyceps se vyskytuje ve vysokohorské Číně: v provincích Sečuán, Juňnan, Cinchaj a v Tibetu - v nadmořských výškách kolem 3500 m. Pěstuje se také v Hong-Kongu a na vysočině Cameron v Malajsii. Vzhledem k jejímu izolovanému, řídkému růstu, je sklizeň houby obtížnou a nákladnou procedurou. Cordyceps se připravuje z podhoubí. To se nechá zkvasit a získaná hmota se práškuje a balí do kapslí.

V Číně je cordyceps tradiční lék. Stojí na stejné úrovni s takovými všeobecně známými prostředky pro upevnění zdraví a zvýšení odolnosti organizmu jako jsou ženšen a jelení parůžky. Dávní číňané označovali cordyceps jako ”zázračné boží dílo”, jako talisman. Čínští lidoví léčitelé věděli, že cordyceps pomáhá lidem zbavovat se množství chorob. Ale na rozdíl od některých jiných čínských bylin, určených buď pouze pro muže nebo pro ženy, cordyceps je určen pro obě pohlaví.

Cordyceps má velmi široké spektrum použití, které Vám ale bohužel vzhledem k nové legislativě EU nemůžeme vyjmenovat.

CORDYCEPS KE KOUPI ZDE


Ovšem Cordyceps má i další využití, pro které ho lze doporučit jako vánoční či jiný dárek pro kohokoliv, zejména zabývá-li se aktivně sportem. Jak se například píše na serveru celostnimedicina.cz: Na světovém šampionátu v atletice ve Stuttgartu dominovaly čínské atletky, které získaly zlaté medaile na 1500, 3000 a 10 000 m. Následující měsíc v Pekingu, tyto atletky překonaly tři světové rekordy. Všechny protidrogové testy provedené u tohoto čínského, rekordy lámajícího týmu byly negativní a Mezinárodní atletická federace potvrdila jejich světové rekordy. A tajemstvím je aktivní složka Cordyceps bez škodlivých účinků.


Níže uvedené informace mají jen informativní charakter, nebyly vyhodnoceny Výzkumným ústavem potravinářským. Jedná se o potravinový doplněk, nikoliv lék, při jakýchkoliv zdravotních obtížích prosím kontaktujte svého lékaře. Informace jsou převzaty ze stránek výrobce cordycepsu v Malajsii DXN: www.dxnmalaysia.com/product/cordyceps_faq.php

Co je cordyceps?
Cordyceps je v čínské medicíně vysoce ceněná léčivá houba. Nachází se ve vysokorských oblastech Číny, Tibetu, Nepálu.

Jaké obsahuje cordyceps složky?
Obsahuje mnoho živin a aktivních složek, jako kyselina cordycepsová, aminokyseliny, kyselina glutamová, polysacharidy a vitamín B12.

Co je kyselina cordycepsová?
Lékařské výzkumy ukázaly, že kyselina cordycepsová zmírňuje zánět průdušek a chrání před negativními dopady stresu. Dlouhodobé podávání může posílit organismus před patogenními látkami, zlepšit funkci orgánů, posílit imunitní systém.

Jak může cordyceps zvýšit výdrž a navýšit energii?
Cordyceps tělo vitalizuje a dodává mu více energie. Zvyšuje produkci energie v buňkách. Lépe zásobuje tělo kyslíkem. Zlepšuje krevní oběh, a tím urychluje distribuci živin do těla.

Jak může pomáhat pří dýchání?
Cordyceps byl značně zpopularizován v roce 1993, kdy čínští sportovci užívající cordyceps jako doplněk stravy překonali na atletickém mistrovství světa ve Stuttgartu světové rekordy na 10 km, 3 km a 1,5 km. Sportovci užívali cordyceps pro zvýšení vytrvalosti, což se částečně přičítá relaxačním účinkům na dýchací cesty. To může vysvětlovat i tradiční užívání této houby při léčbě nemocí horních cest dýchacích, zápalu plic, bronchitidy, tuberkulozy.

Může cordyceps působit příznivě i při nemocech ledvin?

Ano, cordyceps se v tradiční čínské medicíně využívá k léčení ledvinových potíží. Zlepšuje funkci ledvin a bylo prokázáno, že po transplantaci ledvin normalizuje počet T-lymfocytů, které bojují s infekcemi. Profesor Li Šuo-šin (odborník na choroby ledvin) zjistil, že cordyceps dokáže zabránit poškozování ledvin antibiotiky a dalšími léky, aniž by negativně ovlivnil jejich léčebné účinky.

Je cordyceps vhodný i při posilování imunity?
Ano, je jedním z nejpřizpůsobivějších imunomodulátorů. Proběhlo několik studií, kde bylo dosaženo závěru, že je i imunostimulátorem. Aktivními složkani jsou polysacharidy rozpustné ve vodě.

Proč koupit cordyceps od firmy DXN:
- kvalitní kmeny cordycepsu
- unikátní organická výživa při pěstování
- komplexní systém řízení kvality (TQM) od pěstování až po finální produkt
- výrobní podnik má certifikát GMP (dobrá výrobní praxe)
- DXN má vlastní laboratoře a špičkové vybavení
- pokročilá technologie zpracování, která zachovává živiny
- kapsle neobsahují chemické přísady, barviva, konzervanty, pesticidy
- výhradně rostlinný původ vhodný i pro diabetiky, organické pěstování
- certifikát HALAL
- produkty jsou dobře stravitelné a tělo živiny snadno absorbuje
- vhodné je dlouhodobé užívání pro všechny věkové kategorie (dle EU se nedoporučuje podávat dětem mladším 3 let), není návykový

KVALITNÍ CORDYCEPS KE KOUPI ZDE

Snad jsme Vás přesvědčili o tom, jak Cordyceps může být pro Vás přínosný.


KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Káva s ganodermou, ganoderma v tabletách, ganoderma v prášku, ganoderma v kávě, ganoderma v čaji, spirulina, spirulinové kaše s cereáliemi, mycoveggie instantní polévka na hubnutí, fytoestrogeny pro ženy v klimakteriu Nutrizhi, trávicí enzymy v kvašené ananasové šťávě Cordypine, cordyceps, reishi, korálovec ježatý při problémech s trávením, prevence rakoviny tlustého střeva lví hřívou, přírodní kosmetika s ganodermou.

SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - levně, velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, Náš člověk
 

JavaScript musí být povolen