Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Antimykotická zubní pasta s reishi

05.04.2017
Zubní pasta s ganodermou, reishi, lesklokorkou proti candidě

Antimykotické účinky DXN Ganozhi zubní pasty s ganodermou lucidum vůči Candidě albicans - studie in vitro


Zubní pasta je nejběžnější prostředek pro dodání léčivých látek do ústní dutiny. V roce 2010 byla provedena v Institutu dentálního výzkumu v Indii studie zaměřená na účinky DXN Ganozhi zubní pasty, která obsahuje Ganodermu lucidum vůči Candidě albicans.

Candida albicans
je nejběžnější ústní houbová kvasinka spojená s ústní infekcí. Jedná se o kvasinkový patogen, který osídluje anatomicky odlišné lokality, jako jsou ústní dutina, kůže, střevní trakt a vagína. Vyskytuje se v každém věku, zvláště v ústní dutině malých dětí a u starších věkových kategorií. Rychlé rozmnožování candidy a její infiltrace do sliznic ústí v patogenní infekci. Tak je známá jako kandidóza. Ústní kandidóza se může vyskytovat u pacientů při dlouhotrvajícím užívání antibiotik a u pacientů podstupujících chemoterapii a radioterapii. V boji proti této houbě se používají různá antimykotika a pokračuje výzkum dalších prostředků vykazujících antimykózní vlastnosti proti candidě. Mnoho současných protikvasinkových léků má však nežádoucí vedlejší účinky, což vede k rychlému rozvoji odolnosti vůči těmto lékům a negativnímu vlivu na lidské zdraví.

Ganoderma lucidum je houba, která je používána po tisíce let pro své medicinální vlastnosti v tradiční čínské medicíně. Obsahuje mnoho biologicky aktivních složek, díky kterým má antimikrobiální, antivirové, imunomodulační, antioxidační, protinádorové vlastnosti.

DXN Ganozhi zubní pasta vykazovala významné protikvasinkové účinky vůči testovaným organismům. Z testů vyplynulo doporučení používat tuto zubní pastu s ganodermou (reishi), neboť se prokázala prospěšnost pro aplikaci na sliznice, zubní náhrady a při čištění zubů.

Různé druhy candidy se v současnosti vyskytují jako čtvrtá nejběžnější příčina infekcí krevního řečiště v USA a je jim přisuzována úmrtnost v rozsahu 30%. U současné populace byly zaznamenány tyto hodnoty Candidy albicans v dutině ústní:
45% u novorozenců
45 - 65% u zdravých dětí
30 - 45% u zdravých dospělých
50 - 65% u osob, které nosily vyjímatelnou zubní protézu
65 - 88% u osob v akutních či dlouhodobých zdravotních zařízeních (nemocnicích)
90% u pacientů s akutní leukémií podstupujících chemoterapii
95% u pacientů s HIV

Pacienti, kteří jsou v kritickém stavu na jednotkách intenzivní péče (JIP), jsou hlavním cílem pro parazitární nemocniční infekce, především díky různým druhům candidy. Prakticky všichni lékaři jsou denně konfrontováni candidou. Vysoce riziková oblast pro infekci je novorozenecké a dětské oddělení, a lůžková a pooperační oddělení.

Výsledky různých testů prokázaly, že dentální povlak obsahující candidu může způsobit nejen ústní candidozu jako afty či protézou vyvolanou stomatitidu, ale také zubní kaz, kazy na kořenech a paradentozu opěrných zubů.

Bylo vyhodnoceno cca 60 různých stopkovýstrusných kultur pro zjištění antimikrobiálních druhotných metabolitů. Dle nich Ganoderma lucidum vytvářela nejúčinnější protikvasinkové složky.

Výsledky ukázaly, že by tato zubní pasta s reishi mohla být vysoce účinná u pacientů s HIV infekcemi, u pacientů podstupujících radioterapii či chemoterapii, u osob s narušenou imunitou, ve vysoce rizikových prostorách jako jsou nemocniční a pooperační zařízení a při kandidoze hltanu.

Převzato z Journal of International Oral Health 2010, originál k nahlédnutí u DXN Brno

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Káva s ganodermou, ganoderma v tabletách, ganoderma v prášku, ganoderma v kávě, ganoderma v čaji, spirulina, spirulinové kaše s cereáliemi, mycoveggie instantní polévka na hubnutí, fytoestrogeny pro ženy v klimakteriu Nutrizhi, trávicí enzymy v kvašené ananasové šťávě Cordypine, cordyceps, reishi, korálovec ježatý při problémech s trávením, prevence rakoviny tlustého střeva lví hřívou, přírodní kosmetika s ganodermou.

SPOLEČENSKÉ SVATEBNÍ A PLESOVÉ ŠATY - levně, velikost 34 - 56, PRODUKTY S GANODERMOU - káva s reishi, cordyceps, spirulina, FINCLUB - přírodní doplňky stravy, bio kosmetika, eko čističe, SPOLEČENSKÉ ŠATY VÝPRODEJ - levné společenské šaty, Náš člověk
 

JavaScript musí být povolen